Winner Essay

Ad Soyad Məktəb Yazı    Dinləmə Yekun
1 Fikrət Əmirbəyli 212 tam orta məktəb 19.2    22 41.2
2 Fərhad Əzimzadə İstək Liseyi 18.8    22 40.8
3 Nigar Həmidli Texniki-Humanitar lisey 19    21 40
4 Yusif Qurbanlı 145 nömrəli tam orta məktəb 18.9    21 39.9
5 Orxan Müzəffərli 276 tam orta məktəb 17.8    22 39.8
6 Əli Əhmədov "Tərəqqi" liseyi  18.7    21 39.7
7 Dilarə Yusifzadə Bakı Avropa Liseyi 17.5    22 39.5
8 Nərminə Ağayeva Xəzər Universitetinin nəzdində "Dünya" məktəbi 17.4    22 39.4
9 Rafael Səfizadə 160 Klassik gimnaziya 17.4    22 39.4
10 Rauf Mamedov 245 tam orta məktəb 18.4    21 39.4
11 Hüriyyə Cəbiyeva "Elitar" gimnaziya 17.2    22 39.2
12 Kamran Qasımov İstək Liseyi 18.2    21 39.2
13 Abdulla Əhmədxan Bakı Türk liseyi (BDU-nun nəzdində, təsisçi Türkiyə Dəyanət Vəqfi) 16.9    22 38.9
14 Ayna Zərbəliyeva 189-190 nömrəli tam orta məktəb 17.9    21 38.9
15 Əziz İsmibəyli 160 Klassik gimnaziya 17.9    21 38.9
16 İlknur Mustafazadə 287 nömrəli "Zəkalar" liseyi 17.8    21 38.8
17 Züleyxa Qasımova Məktəb-Lisey Kompleksi (əvvəlki 200 nömrəli bağça-məktəb lisey kompleksi) 16.7    22 38.7
18 Cavid Baydəmirli 132-134 nömrəli təhsil kompleksi 17.7    21 38.7
19 Əlixan Məmmədov XXI əsr - Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi 17.6    21 38.6
20 Fuad İmanov İstək Liseyi 17.6    21 38.6
21 Məryam Qasımova Baku Modern School 17.4    21 38.4
22 Rasim Bayramov Bakı Avropa Liseyi 17.4    21 38.4
23 Fatimə Aslanova 160 Klassik gimnaziya 18.4    20 38.4
24 Əli Qasımzadə Məktəb-Lisey Kompleksi (əvvəlki 200 nömrəli bağça-məktəb lisey kompleksi) 16.3    22 38.3
25 Emina Müzəffərli 276 tam orta məktəb 17.3    21 38.3
26 Leyla Piriyeva "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 17.2    21 38.2
27 Cəlal Nağıyev 23 tam orta məktəb 16    22 38
28 İlkin Bayramlı 93 tam orta məktəb 18    20 38
29 Kənan Eyvazlı Akademik Z.Əliyeva adına lisey 18    20 38
30 Ayan Qurbanova 189-190 nömrəli tam orta məktəb 17.8    20 37.8
31 Vaqif Süleymanov Avropa Azerbaycan mektebi 15.6    22 37.6
32 Məleykə Cabbarlı Bakı Türk liseyi (BDU-nun nəzdində, təsisçi Türkiyə Dəyanət Vəqfi) 15.4    22 37.4
33 İkram Qabiyev Ankara Məktəbi məktəb-liseyi 17.4    20 37.4
34 Rüstəm Nurullayev 23 tam orta məktəb 17.4    20 37.4
35 Cavidan Məmmədov Kaspi Liseyi 15.3    22 37.3
36 Zaur Səfərov Akademik Z.Əliyeva adına lisey 17.3    20 37.3
37 Murad Məlik-Aslanov "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 17.1    20 37.1
38 Rüstəm Sultanov 258 tam orta məktəb 15.9    21 36.9
39 Kadir Altınses 167 tam orta məktəb 16.9    20 36.9
40 İsmayıl Xəlilzadə İstək Liseyi 15.7    21 36.7
41 Aydın Teymurov 203 tam orta məktəb 16.7    20 36.7
42 Nuray Abbasova "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 15.6    21 36.6
43 Şəhriyar Hüseynli Avropa Azerbaycan mektebi 15.6    21 36.6
44 Murad Çobanov Bakı Avropa Liseyi 15.5    21 36.5
45 Murad Fərəcullayev 169 nömrəli tam orta məktəb 15.5    21 36.5
46 Ələkbər Mehtiyev İstək Liseyi 17.5    19 36.5
47 Fəridə Əzimova Bakı Türk liseyi (BDU-nun nəzdində, təsisçi Türkiyə Dəyanət Vəqfi) 17.5    19 36.5
48 Ayan Ağarəhimli 17 tam orta məktəb 15.3    21 36.3
49 Nigar Hüseynova 132-134 nömrəli təhsil kompleksi 15.3    21 36.3
50 Aysel Rzayeva "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 16.3    20 36.3
51 Camal Nazirov 207 tam orta məktəb 16.2    20 36.2
52 Emil Xairov Baku Modern School 16    20 36
53 Nuriyyə Kərimova Oxbridge Academy 14.9    21 35.9
54 Turqay Ümüdzadə Akademik Z.Əliyeva adına lisey 15.9    20 35.9
55 Leyla İbrahimli Bakı Türk liseyi (BDU-nun nəzdində, təsisçi Türkiyə Dəyanət Vəqfi) 16.9    19 35.9
56 Teymur Məmmədov Bakı Avropa Liseyi 15.8    20 35.8
57 Fidan Kərimova Bakı Avropa Liseyi 17.8    18 35.8
58 Azər Qaracayev 145 nömrəli tam orta məktəb 16.7    19 35.7
59 Rüfət Cabbarov 132-134 nömrəli təhsil kompleksi 16.7    19 35.7
60 İbrahim Abbasbəyli 175 tam orta məktəb 16.5    19 35.5
61 Günel Məmmədova 135 tam orta məktəb 15.4    20 35.4
62 Leyli Kərimli "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 16.4    19 35.4
63 Vaqif Tağıyev "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 15.3    20 35.3
64 Maya Əhmədzadə Bakı Türk liseyi (BDU-nun nəzdində, təsisçi Türkiyə Dəyanət Vəqfi) 16.3    19 35.3
65 Adnan Əsgərov "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 16.2    19 35.2
66 Aydın İmranov İstək Liseyi 17.2    18 35.2
67 Xasməmməd Şabanov Bakı Türk liseyi (BDU-nun nəzdində, təsisçi Türkiyə Dəyanət Vəqfi) 15.1    20 35.1
68 Nərgiz Tağıyeva 175 tam orta məktəb 14.9    20 34.9
69 Samir İbrahimzadə Akademik Z.Əliyeva adına lisey 14.9    20 34.9
70 Nadir Şıxlı "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 14.7    20 34.7
71 Süleyman Əli Əliyarlı "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb)   14.7    20 34.7
72 Nəzakət Rəhimova 164 tam orta məktəb 15.6    19 34.6
73 Rəşad Məmmədli 212 tam orta məktəb 16.5    18 34.5
74 Akif Kərimov XXI əsr - Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi 16.4    18 34.4
75 Səriyyə Qurbanova 189-190 nömrəli tam orta məktəb 14.3    20 34.3
76 Sofia Sayadzadə 115 tam orta məktəb 13.2    21 34.2
77 Leyla Tağıyeva "Elitar" gimnaziya 16.2    18 34.2
78 Aydın Əliyev Akademik Z.Əliyeva adına lisey 15.1    19 34.1
79 Elmir Əhmədov Akademik Z.Əliyeva adına lisey 15.1    19 34.1
80 Eldar Paşazadə 60 tam orta məktəb 16    18 34
81 Elgiz Abbasov Xəzər Universitetinin nəzdində "Dünya" məktəbi 14.7    19 33.7
82 Lalə Badayeva "Tərəqqi" liseyi  15.7    18 33.7
83 Əli Allahverdiyev Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi 14.6    19 33.6
84 Levani Kvirikaşvili 23 tam orta məktəb 14.6    19 33.6
85 Fərid Muradov "İntellekt" məktəb-liseyi (T.İsmayılov adına) (6 nömrəli məktəb) 13.5    20 33.5
86 Həvva Orucova 212 tam orta məktəb 15.3    18 33.3
87 Murad Süleymanov 115 tam orta məktəb 15.2    18 33.2
88 Nərminə Babayeva Məktəb-Lisey Kompleksi (əvvəlki 200 nömrəli bağça-məktəb lisey kompleksi) 14.1    19 33.1
89 Əliş Mehralızadə Fizika-riyaziyyat və İnformatika təmmayüllü məktəb 15.1    18 33.1
90 İlona Çərkəzova Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi 17.1    16 33.1
91 Fatimə Əsədzadə 234 nömrəli tam orta məktəb 14    19 33
92 Günay Nadirova 62 nömrəli tam orta məktəb 16.9    16 32.9
93 Svetlana Mamedova 132-134 nömrəli təhsil kompleksi 15.8    17 32.8
94 Zaur İsgəndərov Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi 15.8    17 32.8
95 Teymur Sadıqlı 18 nömrəli tam orta məktəb 12.7    20 32.7
96 Toğrul Ədilov Akademik Z.Əliyeva adına lisey 13.7    19 32.7
97 Cəbrail Orucov Ankara Məktəbi məktəb-liseyi 15.6    17 32.6
98 Nicat Həbibov İstək Liseyi 16.6    16 32.6
99 Turan Həsənli 236 nömrəli tam orta məktəb 14.3    18 32.3
100 Toğrul Tahirov Ankara Məktəbi məktəb-liseyi 15.7    16 31.7
101 Lamiyə Qarayeva Heydər Əliyev adına lisey 15.4    16 31.4
102 Leyla Qasımova 225 nömrəli tam orta məktəb 16.4    15 31.4
103 Rimma Musayeva 145 nömrəli tam orta məktəb 15.3    16 31.3
104 Vəli Quliyev 135 tam orta məktəb 13.1    17 30.1
105 Ümman Babayev Məktəb-Lisey Kompleksi (əvvəlki 200 nömrəli bağça-məktəb lisey kompleksi) 13    17 30
106 Rəhman Abdullayev 189-190 nömrəli tam orta məktəb 13.5    16 29.5
107 Elvira Kazımova 181 nömrəli tam orta məktəb 14    14 28
108 Mirvari Əzizova 272 tam orta məktəb 13.6    13 26.6